Randevu Hattı

0 530 977 08 90

Estetik Burun Cerrahisi

Estetik Burun Cerrahisi

Estetik burun cerrahisi burundaki şekil bozukluklarını gidererek kişinin yüz hatlarına uygun şekilde olmasını sağlayan cerrahi operasyonlardır.

Burun estetiği sadece estetik kaygılar için değil burunun en önemli görevi nefes alma fonksiyonunun problemsiz olması amacı ile de yapılabilir. Bu operasyonlar hastanın nasıl bir burun yapısı istediği ve yüzün karakteristik yapısı uzman tarafından değerlendirilir.

Estetik burun cerrahisi ile kemerli burun yapısı, eğik burun yapısı, uzun burun veya burun deliklerinin büyük olması, kemik eğriliği, kıkırdak yapısı düzeltilir.

Uzman doktorun kararı ile açık ve kapalı teknik olarak yapılan operasyonlar kıkırdak yapısı gelişmiş herkese uygulanabilir.

Estetik burun cerrahisi operasyonları çoğunlukla genel anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyattan önce kullanılan ilaçlar hakkında doktora bilgi verilmelidir. Hasta soğuk algınlığı, grip, nezle ise doktoru ile paylaşılması önemlidir.

Operasyonun seyri mevcut duruma göre şekillenir. Kişiden kişiye göre bu süre değişmekle birlikte takribi 2 – 2.5 saat kadar sürer. Doktorun değerlendirmesine göre de operasyon sonrası 1 gece hastanede kalınması yeterli olur.

Günümüzde oldukça popüler bir konu olan burun estetiği operasyonları çok ağrılı değildir. Eskiden uygulanan klasik yöntemlerden olan tampon uygulaması dışında yenilikçi metotlarla yapılan operasyonlar ağrısız işlemlerdir.

Estetik burun cerrahisi sonrası iyileşme döneminde çeşitli baskılara, güneşe karşı korumanız ve ağır sporlardan uzak durmanız gerekir. Bu süreçte kontroller yapılır. Açık veya kapalı yapılan cerrahi müdahalelerin sonrasında morarma olabilir veya olmayabilir. Morarma oluştu ise 1 hafta içerisinde sarararak geçer. Oluşan şişlikler yine 1 haftada geçmesi beklenir.

Yorumlar (0)

Whatsapp Yaz!
Tıkla Ara!