Randevu Hattı

0 530 977 08 90

Dolgu

Dolgu

Dolgu, estetik dolgu estetik yüz dolgusu dünyada ve ülkemizde popüler olan bu estetik uygulamalar ameliyatsız olduğu için sıklıkla tercih edilir oldu.

Vücut ile uyumlu olan estetik dolgular ciltte yaşlanma, kilo alıp verme, sigara, alkol tüketimi, güneş ışınları veya başka nedenlerden dolayı oluşan kırışıklıkları ve esneklik kaybını gidermek için kullanılan maddelerdir. Dolgular yarı kalıcı veya tam kalıcı özelliktedir. Estetik kaygılara son veren dolgular yüzde oluşmuş çukurları doldurmak, ciltteki bozuklukları düzeltmek için uygulanır.

Zamanla yaşlanmanın ve yaşam tarzının etkisi ile cilt elastikliğini kaybeder, kalojen, hyalüronik asit gibi cildi besleyen maddelerin miktarı azalır. Bu maddelerin azalması ciltte sarkma, kırışıklık, doku kaybı olarak karşımıza çıkar.

Dolgu tedavisi yüzünüzde estetik bozuklukları gidermek amacı ile problemli olan bölgeye yapılır. Vücuda hiçbir zararı olmayan dolgu maddesi uygulanan bölge üzerinde erir. Dolgu tedavisi başarılı bir uygulamadır.

Dolgu tedavisi hastaların en çok problem ettiği kaş araları, dudak kenarları, göz kenarları, alın ve burun kenarlarıdır. Ameliyattan korkan hastalar için ideal bir kırışıklık gidericidir. Bu tedavi ile yaşlanan, kırışan cildiniz kısa sürede diri ve canlı olur.

Dolgu estetiği sadece yüze değil aynı zamanda meme, bacaklara da uygulanır. Özellikle eldeki kırışıklıkların kaldırılmasında etkili bir yöntemdir.

Sizler de kişiye yönelik estetik çözümler için Serdivan’da bulunan kliniğimizden randevu ve bilgi alabilirsiniz.  Dolgu tedavisi Op. Dr. Fatih Turan tarafından özenle yapılır.

Dolgu günümüzün en popüler, en çok tercih edilen uygulamalarından. Derideki ince minik çizgilerin, kırışıklıkların tedavisinde oldukça etkili. Peki etkisi ne kadar sürer? 4 ile 6 ay arasında. Bu süre kişiye göre değişkenlik gösterir.

Dolgu enjeksiyonları, oldukça kolay ve güvenilir olmasının yanında yılların verdiği yüzde yaşlanma çizgi ve kırışıklıklarını hafifletmek veya tamamen yok etmek amacı ile kullanılan günümüzde çokça uygulanan bir estetik yöntemdir.

Belirgin mimikleriniz ile oluşan çizgiler, göz kenarlarındaki ince çizgiler, kaşlar ve alın bölgesindeki çizgiler, kadın ve erkeklerde yaşlanmaya bağlı olarak belirginleşen hiç görmek istemediği boyundaki dikey çizgilerin hafifletilmesinde veya ortadan kaldırılmasında mükemmel etkili yöntem.

Dolgunun mucizevi etkisi, formülün uygulanacağı bölgedeki kaslara ince iğnelerle enjekte edilmesi ile yapılır. Dolgu uygulaması sonrası yüzdeki kas hareketlerini bir süre kısıtlayabilir. Formül, etkisini 4-7 hafta içerisinde gösterir.

Dolgu uygulamalarını gebeler ve emziren anneler dışında herkese uygulanabilir. Uygulama süresi oldukça kısadır. Mevcut duruma göre takribi seans 10-15 dakika arasında değişir.

Dolgunun yüz kırışıklıklarının tedavisi dışında terleme tedavisinde de etkili olduğunu biliyor musunuz? Ekzotoksin bir ürün olan dolgu koltuk altı terlemelerinde hem terlemeyi tedavi eder hem de korumayı sağlar. Ter bezlerini kapatır.

Düzenli Dolgu uygulamaları kırışıklıkları belirginleştiren kaslar üzerinde etkisi olduğu için etki süresi uzar, tekrarlama aralıkları da artar.

Dolgu özel bir bakteriden üretilmiş protein esaslı bir ilaçtır. Doğru Dolgu uygulamaları için işin uzmanına baş vurun. 

Yorumlar (0)

Whatsapp Yaz!
Tıkla Ara!