Randevu Hattı

0 530 977 08 90

Burun Estetiği

Burun Estetiği

Rinoplasti halk arasında bilinen adı burun estetiği burunun yapısını şeklini değiştirmek için yapılan plastik cerrahi operasyonlardır.

İnsanlarla yüz yüze geldiğinizde ilk dikkati çeken bölge olan burundaki şekil bozuklukları psikolojik ve estetik anlamda oldukça önemlidir. Burun alt kısmı kıkırdaktan üst kısmı da kemikten oluşur ve solunum sisteminin önemli bir parçasıdır.

Rinoplasti sadece estetik kaygılardan dolayı değil aynı zamanda solunum güçlüğü çekenlerin nefes almalarını kolaylaştırmak, çeşitli yaralanmalar sonucunda burun deformasyonu düzeltmek, doğum kusurlarını gidermek için tercih edilir.

Dünyadaki tıp alanındaki hızlı gelişmelerin rinoplasti ameliyatlarında kullanılması ile cerrahi operasyonlar daha basit ve kısa sürede gerçekleştirilebilir. Yenilikçi teknolojiler ile estetik kaygıların giderilmesi hem de şekil bozukluklarının düzeltilmesi ile kişi sağlıklı nefes alabilir duruma gelir.

Rinoplasti planlamalarında hasta ve doktor birlikte görüşerek hastanın neleri değiştirmesi istediğini tespit eder ve gerekli görürse burun kemiği, kıkırdak yapısını ve derisini komple değiştirebilir. Bu operasyonlar her hasta için bireyselleştirilmiş plan içinde gerçekleştirilir.

Rinoplasti kaç yaşında yapılır?

Estetik kaygılar nedeni ile rinoplasti yapılacaksa burun kıkırdağının gelişimini beklemek gerekir. Nefes almada büyük sorun var ise küçük yaşlarda gerçekleştirilebilir. Uzman hekim tarafından hastanın cerrahi operasyona uygun olup olmadığı, beklentileri değerlendirilir.

Rinoplasti fiyatları nedir?

Rinoplasti fiyatları hastanın durumuna göre değişmekle birlikte doktorun deneyimleri de fiyatı etkiler. Ayrıca fiyatlandırma yapılırken kullanılacak malzemelerde maliyet kalemini etkileyecektir.

Yorumlar (0)

Whatsapp Yaz!
Tıkla Ara!